به نظر می رسد که نمی توانم جر و بحث های خودم را با همسرم متوقف کنم. چه کاری می توانم انجام بدهم؟

اردیبهشت ۱۲, ۱۳۹۸گروه محتوا دکتر کمال آزمندیانرابطه درمانیبدون دیدگاه

جر و بحث یک مورد عادی در تمامی روابط می باشد. حتی برخی از سطوح تضاد می توانند سالم باشند، چرا که باعث می شوند هر دو فرد به جای نگهداشتن همه چیز در درون خودشان و جلوگیری از احساسات خوشان، خودشان را بروز بدهند.

ولی در صورتی که شما در تمامی زمان ها جر و بحث داشته باشید، یا اینکه اختلاف های ساده با یک سکوت نشان دهنده دشمنی یا جیغ و داد زیاد خاتمه پیدا کند، می تواند برای شما زیانبار باشد

– یا حتی شما را نسبت به از بین رفتن سازگاری اولیه نگران کند.

یادگیری روش های مربوط به مدیریت اختلاف ها به صورت مفید یک بخش مهمی در هر رابطه ای می باشد.

ما همواره معتقد هستیم که تضاد غیرقابل پیشگیری می باشد. نکته مهمی که وجود دارد طرز برخورد شما با این تضادها می باشد.

دلیل جر و بحث ها را مشخص کنید

در نظر گرفتن یک جر و بحث همانند یک پیاز مفید می باشد. لایه بیرون عبارت از صحبت های شما در مورد آن اختلاف می باشد، در حالیکه لایه های عمیق تر زیرین نشان دهنده مشکلات مبنایی می باشد.

به بیان دیگر، در برخی مواقع مواردی که ما در مورد آن بحث می کنیم، فقط یک علامت از کارهای اشتباه ما می باشند و نشان دهنده علت نمی باشند.

برای مثال، سام[۱] یک سری جر و بحث هایی را با همسر خودش در رابطه با تقسیم کردن کارهای سخت داشت.

در سطح ظاهری، اختلاف موجود یک مورد جزئی می باشد، ولی همچنین می تواند منجر به مشخص شدن احساسات عمیق در مور نحوه حمایت کلی صورت گرفته از احساسات سام در رابطه موجود باشد.

همچنین این وضعیت می تواند موقعیت هایی را به وی یادآری کند که احساس مایوس بودن پیدا کرده است یا توسط سایر افراد موجود در زندگی اش مورد حمایت قرار نگرفته است.

این جر و بحث برای همسر سام می تواند منجر به ایجاد نگرانی های عمیق در رابطه با کنترل کردن اقدامات سام شود.

در صورتی که به این نتیجه برسید شما و همسرتان به صورت مکرر جر و بحث می کنید، یا در رابطه با موارد مشابهی بیش از حد بحث می کنید، فکر کردن در رابطه با علت واقعی تضاد می تواند مفید باشد.

آیا در رابطه با موردی بحث می کنید که فکر می کنید در مورد آن بحث می کنید – یا موارد دیگری در رابطه وجو دارند که منجر به ناامیدی و نگرانی شما می شوند؟

ممکن است که شما بخواهید سایر عوامل تاثیرگذار را هم در نظر بگیرید. برای مثال: آیا تغییرات جدیدی در زندگی شما صورت گرفته است که ممکن است فشار اضافی بر روی شما وارد کند.

این مورد می تواند یک چیزی همانند داغدیدگی، شروع کردن یک زندگی جدید، تغییر خانه، مشکلات مالی، فشار کاری یا دست یابی به معیارهای رابطه ای، همانند رسیدن به یک روز تولد بزرگ باشد.

شاید کیفیت زمانی که الان در کنار یکدیگر صرف می کنید، کمتر از گذشته باشد؟ آیا یک موردی وجود دارد که خودتان یا هر دو شما در رابطه با آن چالش داشته باشید؟

آیا به داشتن جر و بحث کمتر عادت کرده اید؟ و در اینصورت، نظرتان در مورد آن چیست؟

در نظر گرفتن عواطف گذشه و تلاش برای در نظر گرفتن موقعیت گسترده تر می تواند یک روش مناسبی برای از بین بردن مشکلات و اختلافات موجود باشد.

[۱] Sam

مرکز مشاوره مگاروان

خاتمه دادن به جر و بحث

در این شرایط باید تلاش کنید که به صوت آرام و مفید به بحث هایتان خاتمه بدهید. انجام دادن اینکار در زمانیکه احساساتی می باشید، بسیار سخت می باشد، بنابراین باید از توصیه های زیر استفاده کنید.

یک زمان مناسبی را برای صحبت انتخاب کنید. در صورتی که فکر می کنید نسبت به عواطف و احساسات خودتان چالش دارید، ادامه دادن بحث در زمانی که هر دو شما آرام می باشید، اهمیت زیادی دارد.

علاوه بر این، داشتن مکالمه در زمانی که هر دو شما بتوانید بر روی آن متمرکز شوید، یک ایده مناسبی می باشد

– این گفت و گو نباید درست قبل از زمان رفتن یک فرد به سر کار صورت بگیرد و همچنین در هنگام بحث کردن، تلویزیون نباید روشن باشد.

سعی کنید بحث را به صورت دوستانه شروع کنید. سعی نکنید که به یکدیگر حمله کنید، یا حرف های طعنه دار یا انتقادی را به یکدیگر بگویید.

شروع کردن بحث با گفتن یک مورد مثبت می تواند مفید باشد، برای مثال: “احساس می کنم که ما در چند ماه گذشته شرایط بسیار مناسبی داشتیم.

امیدوارم که گفت و گوی خوبی در رابطه با جر و بحث های اخیر داشته باشیم.”

از جمله های “من” استفاده کنید و از جمله های “شما” استفاده نکنید. در این صورت همسر شما کمتر احساس خواهد کرد که مورد حمله قرار گرفته است و شما مسولیت عواطف خودتان را بر عهده دارید.

برای مثال، به جای گفتن این عبارت که “شما هیچ وقت به من گوش نمی دهید”، سعی کنید این جمله را بگویید که “احساس می کنم در زمانی که با شما صحبت می کنم، شنیده نمی شوم.”

سعی کنید موارد موجود را از دیدگاه همسرتان در نظر بگیرید. یک مکالمه هیچ وقت مفید نخواهد بود، مگر اینکه هر دو فرد احساس شنیده شدن داشته باشند.

تلاش برای در نظر گرفتن دیدگاه خودتان می تواند اغوا کننده باشد، ولی در صورتیکه بخواهید مشکلات موجود را حل کنید، صرف زمانی برای شنیدن صحبت های همسرتان مفید می باشد.

ممکن است که آنها دیدگاه کاملا متفاوتی داشته باشند – در صورتی که بخواهید ریشه های مشکل موجود را پیدا کنید، باید یکدیگر را درک کنید.

سعی کنید که با گفتن جملاتی از قبیل “این احساس را دارم که شما احساس می کنید که ” ، طرف مقابل خودتان را تایید کنید. ایجاد احساس شنیده شدن در طرف مقابل می تواند نقش زیادی را در حل کردن مشکلات موجود داشته باشد.

و به یاد داشته باشید که ممکن است فقط در رابطه با مشکلات سطحی جر و بحث نداشته باشید.

با افزایش تمایل ما برای باور کردن خواسته های همسرمان – یا اجبار شدنمان برای این کار – همواره جایی را که از آنجا آمده ایم را به یاد داشته باشیم.

واقعیت این است که هر دو زوجین با عقاید مختص به خودشان بزرگ شده اند که هر یک از آنها تاثیرات متفاوتی دارد.

برای مثال، در صورتی که فکر کنید همسرتان پول شما را کنترل می کند، شاید این وضعیت به دلیل نقش آنها در تامین پول مربوط به امور مالی باشد

– بنابراین آنها همواره در امور مالی نقش خواهند داشت. سعی کنید در رابطه با نقش عاطفه و پول مطالعاتی داشته باشید.

یک سری یادداشت هایی را در رابطه با احساسات فیزیکی داشته باشید.

در صورتی که موارد موجود منجر به عصبانیت شما شوند، صرف زمانی برای استراحت کردن و برگشتن به زمانی که هر دو شما احساس آرامش داشته باشید، مفید خواهد بود.

همچنین مواردی را که در مراحل بعدی به دلیل شدیدتر کردن اختلاف و ایجاد احساس آسیب جدی در شما شودو همچنین منجر به پشیمانی شما شوند را یادداشت کنید و از آنها پرهیز کنید.

آماده سازش باشید. در اغلب مواقع تنها راه دستیابی به یک راه حل برای هر دو همسران، داشتن یک سری نقاط اشتراک می باشد.

در صورتی که هر دو شما به صورت سرسختانه به دنبال نتایج مطلوب خودتان باشید، احتمالا اختلاف موجود همچنان ادامه خواهد داشت.

در این شرایط ممکن است که یکی از شما یا هر دو شما نیاز به توافق داشته باشد تا بتوانید به شرایط گذشته برگردید. در برخی از مواقع، داشتن یک راه حل ناکامل بهتر از نداشتن راه حل می باشد.

منبع: مرکز روانشناسی و روانپزشکی مگاروان - هنگام جر و بحث با همسرم چکار کنم؟

خانواده سبز فردا رابطه ,داشته ,تواند ,موجود ,مورد ,مفید ,داشته باشید ,برای مثال، ,نشان دهنده ,داشته باشند ,مشکلات موجود منبع

مشخصات

تبلیغات

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

محیط مدرسه Batrycar.com پرسش مهر - 97 گرده شخصی الیاسون دین دین کلیپ بانک لینک های دانلود فیلم ، دانلود سریال و دانلود آهنگ میباشد.